Pátého září je mezinárodní den charity. Jistě jste si všimli, že naší filosofií je nejen přirozené mateřství, ale i pomoc druhým. Na našem e-shopu můžete pravidelně přispívat. Za naši existenci už proběhlo několik sbírek. Pojďme si je trochu připomenout.

První byla indická holčička Diya, kterou naše CEO Lucka podporuje už několik let. Pravidelně ji přispívá na studium. Vy všichni jste pak po založení Monkey MumⓇ pomohli naspořit 5000 Kč. Pokud vás příběh Diyi zajímá, můžete si ho připomenout ZDE.

Dalším byl malinký Matyášek, který se narodil se spinální muskulární atrofií I. typu. Spinální svalová atrofie je geneticky podmíněná nemoc, která postihuje periferní motorický nerv (tzv. motoneuron), který se nachází v míše. Při nemoci dochází k postižení svalu, které se projevuje slabostí a v pozdější fázi nemoci i úbytkem svalové hmoty, tedy tzv. svalovými atrofiemi.
První příznaky se projeví již v časném kojeneckém věku, nejpozději do 6. měsíce. Na jeho léčbu a rehabilitace potřebovali peníze. Podařilo se vybrat 15 000,-. 

Pomoc občas potřebují i dospělí. Maminku krásných dvojčátek Kateřinu krátce po porodu postihla mozková mrtvice, její stav byl velmi vážný, musela být operována, nyní je ochrnutá na polovinu těla a učí se vše od začátku, mluvit, chodit, ale hlavně rozumět. Péče o děti tak zůstala na tatínkovi. Finance potřebovali hlavně na léčbu, úpravu bydlení, ale i na péči o miminka. Společně jsme jim přispěli 15 100 Kč.  

Tomášek potřeboval pomoc při vytvoření své "studovny" a předškolní přípravy. Maminka je samoživitelka a Tomášek má dost komplikovanou diagnózu - dětský autismus, středně těžká mentální retardace, poruchy chování, poruchy řeči, sebezraňování, poruchy pozornosti a ADHD. Poslali jste jim krásných 15 530,-.

Válka na Ukrajině zasáhla nás všechny. Vlna solidarity zaplavila celé Česko a my nejsme výjimka. Za naši opičí rodinku odešlo 15 000Kč. 

Naposledy jsme uspořádali sbírku pro Jardu. Jarda je mladý muž, který po úrazu ochrnul, má zasaženy nejen nohy, ale i ruce a jeho stav vyžaduje celodenní péči, kterou si však z invalidního důchodu nemůže dovolit. "Po úraze jsem zůstal zcela ochrnutý a bezmocný na invalidním vozíku. Má vlastní životní situace je tak špatná, že po zaplacení složenek nemám pořádně ani na stravu. Invalidní důchod ve výši 4.892 Kč mi nestačí ani na pokrytí nejnutnějších životních potřeb."  Bylo vybráno krásných 26 130 Kč.

Momentálně probíhá sbírka na Kristýnku. Kristýnka je 6ti letá holčička s diagnózou Dětské mozkové obrny a více se o ní dozvíte TADY. 

Moc děkujeme, že spolu s námi pomáháte.