Navštivte nás v pražských Vršovicích - Pod Stupni 1567/11. Při nákupu přímo na showroomu (bez předchozí objednávky online) dostanete slevu 5 % na váš nákup. Těšíme se, Monkey Mum. 

Společnost Monkey Mum s.r.o. byla založena v lednu roku 2021 v návaznosti na úspěšný začátek e-shopu Monkey MumⓇ. (čtěte níže ;-))

HISTORIE MONKEY MUMⓇ

LEDEN 2020

Jdu si lehnout. Jsem máma asi půlročního miminka, se kterým spím jako pravá opičí samice v posteli. Jsem pyšná, hrdá milující maminka, která nosí co to jde, kojí a mateřství si naplno užívá (i když s kruhy pod očima a trochu asociálním způsobem života :)). Spokojeně si spím, když v tom uslyším šílený pláč. Ne jen pláč, spíš řev. Okamžitě se zvednu a rukama šmátrám po posteli. Mé půlroční mládě nikde. Nikde? Tak odkud ho slyším? Hledám, šátrám, jdu po zvuku, až ho konečně najdu na zemi. Ne teda uplně na zemi. Zem máme s manželem od narození mimča pokrytou dekami a polštáři, stejně jako celá postel je obklopena polštáři a na jedné straně je dokonce přiražená dětská postýlka. Je asi tak 0,1 % šance, že by nechodící, jen jemně lezoucí miminko tímto bunkrem ve spánku dokázalo proniknout, ale stalo se. Synka popadnu, nosím, nakojím a je klid. Naštěstí se mu nic nestalo a za chvílí opět usíná, ale teda...

Další dny už se mi tak dobře nespí, napůl očkem pozoruji, zda se malý nenápadně nesune k jednomu ze čtyř okrajů postele, aby opět vyzkoušel, jak rychle se dokážou vzbudit jeho rodiče. Dny přemýšlím, jak to udělat lépe, abychom již tuto zkušenosti nemuseli opakovat. Přeci jen bych byla radši, kdyby nám děti z postele nepadali. A tak pátrám. Internet, další internet, a další...nic. Zábrany tak nízké a tak krátké, že bych přes ně přepadla i já.

...

ÚNOR 2020

Je to tady! Nenechám se zahanbit a pátrám tak hluboko a tak daleko, až se mi z toho klíží oči. Našla jsem co jsem potřebovala! Něco, co mi zachrání následujících pár měsíců či let společného spánku. Něco, co mě a manželovi usnadní tenhle šíleně náročný život rodiče. Vypadá to dobře, bude to rozhodně pevné a hlavně velké. Velké, dlouhé zábrany na postel. Vymyslím pár úprav, navrhnu potřebné rozměry a nakonec dodám - 1 kus bude stačit! Jeden kus? Dobře, cena bude taková a taková, za dopravu tolik a tolik. Nejdříve se mi protočí panenky, následně se podívám na svého malého roztomilého synka a během necelé vteřiny mi projdou hlavou myšlenky na to, zda obětuji tolik peněz, nebo nechám svého syna pravidelně padat z postele, dokud nedostane aspoň trochu rozum. Jenže ani jedna varianta z mého mozku nevyjde jako dokonalá. Ne, dokonalé bude, když vezmu těch zábran víc. Vezmu a prostě je nabídnu lidem v mém okolí. Podělíme se o dopravné a hned to bude méně bolet. A tak jich beru víc. Z čeho to platím? Asi to není nic, čím bych se měla pyšnit, ale povím to. Zrovna s manželem děláme rekonstrukci starého domu. Peníze z hypotéky už došly, takže zbytek táhneme ze svého mála co nám zbývá. No a já přijdu za manželem a řeknu mu, že bohužel nebudu moct zaplatit novou kuchyň a pár dalších pro život nutných věcí. Všechny mé úspory totiž zcela náhodou půjdou na nákup zábran na postel. Asi uhádnete, co si o mě v tu chvíli myslel, jak se tvářil i co mi na to řekl... :D

DUBEN 2020

Zboží je na cestě a já jsem v plném víru s přípravami webových stránek. Kdykoli synek spí, "pracuji". Pracuji je to tedy možná dost silné slovo, jelikož nemám žádnou výplatu a peníze spíš utrácím, než vydělávám. Nakupuji pár dalšího zboží, aby můj rádoby e-shop nevypadal, jakože je v něm jen jeden produkt. A proč mluvím o e-shopu? Po čase přemýšlení jsem došla k závěru, že nebudu ty své zábrany nabízet jen známým (protože jich opravdu nebylo málo), ale zkusím je prostě prodat. Za hubičku. Hlavně, ať se mi vrátí moje počáteční investice (na tu kuchyň samozřejmě) a jeden kus mi zbude. V této fázi také žádám jednu ze svých nejlepších kamarádek, která je také na mateřské, ať do toho jde se mnou. Žádné očekávání, nic. Prostě jen jestli nemá co dělat, tak budu moc ráda, když mi čas od času s něčím pomůže. A tak jsme na to dvě.

ČERVEN 2020

Zboží je konečně doma a já jsem štěstím bez sebe. Zároveň mám ale trochu, no možná spíš trochu hodně, velké obavy, jestli to co dělám, dělám správně. I tak spouštím beta verzi. To je verze, která není dokonalá, ale už je vlastně hotová. Posíláme odkaz rodině, známým a přátelům. Každý najde nějakou chybku, někomu se to líbí, někomu ne. Někdo na web ani nemrkne, někdo jde naprosto do detailů. Zkrátka a dobře, upravíme co se dá a den D se začíná pomalu blížit. 

SRPEN 2020

1.8.2020

Oficiálně spouštím alfa verzi. Odkaz na web sdílíme kde se dá, dokonce i nastavím s mými začátečnickými znalostmi decentní kampaň v online světě a čekám. Čekám, čekám. První den nic. Druhý den dorazí objednávka od mého manžela. Třetí den objednají rodinní příslušníci. Čtvrtý den nic. V mých myšlenkách už se vidím v cílové rovince. Závod končí, všichni odchází a balí své věci a já běžím celá upocená s pocitem totálního zoufalství a prohry. Fajn, takže jsem se zase zmýlila a následujících pár let nám bude polovinu garáže zabírat zaprášený e-shopový sklad, jehož osud byl zpečetěn.

7.8.2020

Přišla první objednávka. A ne jen tak ledajaká objednávka. Opravdová, oficiální objednávka od člověka, který nebyl mým znamým ani příbuzným. Teda woooow! juchúúúú! Juchúúúú! Neuvěřitelné. Ten pocit byl naprosto nepopsatelný. Vyšlo to. Jedna objednávka. První objednávka! A tak to začalo. Přišla další a další. Jedna za den, 4 za týden, 9 za dva týdny.

ZÁŘÍ 2020

To co jsem objednala, bylo brzy fuč. Co to znamená? Když se něco tak rychle vyprodá, tak to znamená, že to lidi chtějí. A já jsem jediná, kdo ví, že to chtějí. Takže jsem nastartovala moje přirozené podnikatelské pudy a začala pátrat. Shánět. Sháněla jsem finanční prostředky kde se dalo. Půjčila mi má kamarádka, půjčila mi její mamka. Nakoupila jsem další zboží. A to zboží jsem vyprodala. Splatila jsem půjčky a opět nanovo.

LISTOPAD 2020

Sháněla jsem další finanční prostředky, abych mohla nakoupit mnohonásobně více. Mnohonásobně. Žádala jsem o půjčku v bance. Ale má naivita byla až příliš absurdní. Matce s dítětem přeci nikdo půjčovat nebude. To dá rozum. Nikdo matce s dítětem půjčovat nebude. Byly to dny hrůzy, jako bych se snažila něco dokázat, ale někdo mi svázal ruce. Chodila jsem sem a tam a snažila se vysvětlit, že jsem našla produkt, o který je zájem. Velký zájem. A že ho umím prodat. Nic, nikoho to nezajímalo. Až do dne kdy jsem se díky mé kamarádce setkala s prvním investorem (tou dobou jsem to ještě nevěděla). Byl jediným, kdo mi věřil. Přizval k sobě druhého investora a spolu každý zakoupili 10 % mé společnosti výměnou za investici, díky které jsem mohla koupit velké množství skladových zásob.

________________________________________________________________________________________________________________________________

LEDEN 2021

Zakládám Monkey Mum s.r.o. a prodávám 10 % a 10 % prvním investorům, kteří se stávají nejen finančním zdrojem, ale také přáteli na telefonu a obrovskou podporou! Zažíváme každý měsíc mnohonásobný růst tržeb, společnost se rozvíjí a plány rostou. Stále jsme však v začátcích. Objednávky připravuji z domu, sklad je v garáži. Děláme vše pro to, abychom využili tuhle obrovskou příležitost.

ÚNOR 2021

Stěhujeme se do menšího skladu v Malešicích.

BŘEZEN 2021

Narodí se mi druhý syn. Je to naprosto úžasné. V den porodu ještě zvládnu pracovní online call s investory a procházku se psem. Večer máme synka na světě. Následující dny jsou dost krušné, jelikož e-shop stále jede, manžel přebírá manuální práce a já řeším administrativu. Schytáme pár negativních recenzí, protože už je toho na nás moc (samozřejmě!), ale přijde nám to lepší, než e-shop na nějakou dobu zavřít. Co by pak dělali rodiče, kteří naše zboží potřebují?!

KVĚTEN 2021

Nabíráme první zaměstnance a loučím se se svou kamarádkou, která mi s e-shopem zpočátku pomáhala. Beru společnost do svých rukou a pár věcí měním. Bude to velké! a to je prostě pecka.

ČERVENEC 2021

Zahajujeme vývoj vlastních produktů, rozšiřujeme sortiment zboží. Začínáme s prodejem na Slovensko.

PROSINEC 2021

E-shop stále šlape, takže pracuji na tom, abychom směřovali kupředu a neusnuli na vavřínech. Příští rok bude neskutečný! :)

__________________________________________________________________________________________________________________________

ROK 2022

Je neskutečný! :)

Stěhujeme se do velkého skladu s kancelářemi v Horních Měcholupech. Získáváme exkluzivitu do celé Evropy! Mnohonásobně navyšujeme tržby. Přizýváme další dva investory. Začínáme s výrobou našeho vlastního zboží. Získáváme ochrannou známku Monkey MumⓇ. Nabíráme zaměstnance. Rozšiřujeme sortiment zboží. Pracujeme na sociálních sítích. Vybíráme peníze v naší charitě těm, kdo potřebují. Prostě tvoříme něco velkého. :)

Děkuji všem, kdo jsou, byli i budou součástí Monkey MumⓇ. Díky Vám můžeme dále psát historii Monkey Mum. :)

Lucie Janauer.

Zakladatelka, jednatelka, CEO a hlavně máma :-*