Diya je indická holčička, která navštěvuje 6. třídu základní školy. Je to již 6 let, co jsem si Diyu na dálku adoptovala. Ráda maluje, sportuje a chodí do školy. Její rodiče ji adoptovali, když byla ještě malá, přestože sami nemají dostatek financí na běžný život.

Proč jsem to udělala, je asi zcela zřejmé. Protože máme všechno, i když myslíme, že nemáme nic :) Měla jsem pocit, že peníze ze svých brigád a prací při studiu bych možná lépe využila tím, kdybych někomu pomohla. Nepotřebovala jsem všechno, co jsem si myslela, že rozhodně potřebuji.

A tak jsem si našla charitu, v charitě holčičku s velice sympatickým jménem a profilem a začala ji podporovat. Při studiu, které v Indii není samozřejmostí. Je to tedy již 6 let, kdy jsem každý rok poslala Diye 5000 Kč na to, aby mohla chodit do školy. Ona mi za to s rodinou každý rok píše krásné dopisy, kde vyjadřují svůj vděk, já mám zas na oplátku úžasný pocit z toho, že díky mě je jeden člověk na světe o malinko šťastnější. Svět tím nezměním, ale jeden život ano :)

Věřte tomu, že někdy to nebylo lehké. Byly roky, kdy bych raději těch 5000 poslala někam jinam. Chvíle, kdy jsem při studiu neměla skoro ani na jídlo. Ale vždycky, vždycky jsem Diye příspěvek zaslala, jelikož ho potřebovala víc, než já.

Nejhůř bylo asi loni. Rok 2020, kdy jsem se rozhodla vrazit veškeré své úspory do nákupu našich skvělých zábran na postel a prostě zkusit, zda o ně bude zájem, či nikoli. Vše, co jsem měla naspořeno bylo rázem pryč a my s manželem a Covidovou krizí malinko bojovali i se splácením hypotéky a dalšími výdaji. A tak jsem se rozhodla, že někdy na věci člověk nemusí stačit sám. Prostě nemusí. Založila jsem firmu, které se daří a já z toho mám velikou radost. Konečně na něco nejsem sama, jelikož mám své kolegy a Vás - zákazníky.

Nemusím pomáhat jen Diye, můžu pomáhat i dalším lidem, zvířatům, místům...můžeme dělat, co se nám zamane, jelikož na to nebudeme sami.

A tak pokračuje sekce POMÁHÁME. Od 1.3.2021 z každé objednávky Diye přisypeme do kasičky 10 Kč. Každý zákazník bude moci zároveň při objednávce přisypat dalších 10, 20 nebo 50 Kč. A až kasičku Diye naplníme na 5000 Kč - najdeme si jinou "oběť".

Vždy bude někdo, komu budeme moci pomoci a já budu nadmíru šťastná, pokud v tom už nebudu sama!

Děkuji, že nás svými objednávkami podporujete.

Lucie Janauer