Poděkování

Dobrý den , jmenuji se Barbora Altmanová, chci poděkovat všem zákazníkům internetového obchodu Monkey mum, kteří přispěli Tomáškovi na předškolní kurz a školní studovnu..Zároveň internetovému obchodu Monkey mum, kteří náš příběh uveřejnili. Tomášek díky Vám může navštěvovat intenzivní předškolní kurz. Zbytek peněz bude použito na školní studovnu. Tomášek již navštěvuje předškolní kurz v Praze Kunraticích. Dnes již přišel stůl a židle a práce na školní studovně, můžou začít.. A až bude hotovo, pošlu fotky.Velmi si vážíme Vaší pomoci a moc všem děkuji. Děkuji a zasílám foto z předškolního kurzu a počátek zařízení školní studovny Tomáška..

S úctou a láskou Barbora Altmanová

Ke dni 1.2.2022 bylo vybráno 15530Kč....děkujeme.

Zdravíme všechny příznivce opičích maminek a rádi bychom vás chtěli informovat, že máme v sekci "Pomáháme" nový příspěvek, kde můžete finančně zpříjemnit všední dny mladé mamince malého Tomáška, který si díky vaší a naší podpoře bude moci vybudovat svou předškolní a poté i školní studovnu, aby se mohl pilně připravit do školy.

Zde vám pár slovy představíme maminku a její obtížnou životní situaci...

Jmenuji se Barbora A. a v roce 2015 se mi narodil můj vytoužený syn Tomášek. Bohužel s partnerem jsme se znali velmi málo, tak vztah nevydržel. Rozešli jsme se v průběhu těhotenství. Těhotenství probíhalo bez problémů, akorát v prvním trimestru nedopadl dobře screening, tak jsem absolvovala vyšetření plodové vody. Byly to nervy, čekat měsíc. Výsledky vyšly v pořádku. Tomáška jsem přenášela přes dva týdny, nakonec byl porod ukončen císařským řezem.

Po porodu to bylo velmi těžké – Tomášek pořád plakal, nespal. Novorozenci spí až 20 hodin denně, on spal sotva 8 hodin. Chodila jsem s ním ven, ale v kočárku také plakal. Jediné, co pomáhalo, bylo nosítko. Kolem 15. měsíce uměl pár slov, během pár týdnů regres. Přestal mluvit, jenom vydával zvuky, vztekal se a jedl jenom tekutou stravu. Kolem 2,5 roku jsem si našla logopedku, která si nás vzala do péče. Pamatuji si její slova, co mi říkala. Paní Barboro, co si vnitřně myslí jako matka, je na 100% správně. Ale pořád jsem cítila, že s Tomáškem není něco v pořádku. Jelikož stav Tomáška a mluva se nelepšili - ve 3 letech i na doporučení pediatra, jsme navštívili specialisty (psycholog, psychiatr, neurolog), podezření na dětský autismus, který byl ve 4,5 letech diagnostikován na psychiatrii ve Fakultní Nemocnici Motol. Diagnóza zněla dětský autismus, středně těžká mentální retardace, poruchy chování, poruchy řeči, sebezraňování, poruchy pozornosti a ADHD. Velmi nám pomohli odborníci, kam se obrátit, jaké služby i centra využívat.  V současné době je Tomášek na psychiatrických lékách, díky kterým dokážeme zvládat sebezraňování a problémové chování. Jelikož jsem samoživitelka, jsou moje finanční možnosti velmi omezené.

Dovolte mi, abych touto cestou z celého srdce poděkovala za finanční sbírku, které si v prvé řadě velice vážím. Ještě jednou moc děkuji i za to, co jste a stále ještě děláte pro naše děti. Finanční prostředky ze sbírky budou určeny na psací stůl a židli a intenzivní předškolní přípravku.

Žádná položka