A odpočinek je při tom obzvlášť pro maminky na rodičovské dovolené velmi důležitý. Ne nadarmo se říká – spokojená maminka rovná se spokojené miminko. Možná si teď řeknete, že na takové věci nemáte čas – chcete věnovat 100% pozornosti svému děťátku, musíte udržovat domácnost v čistotě, navařit manželovi, spoustu z vás k tomu všemu chodí ještě i do práce. Já sama to moc dobře znám, sama jsem maminkou velmi živého chlapečka. I tak si ale myslím, že čas jen pro sebe, byť by to bylo na pár minut denně je něco, co bychom si měly pravidelně dopřávat všechny.

Nemusí to hned být víkendový wellness pobyt v hotelu (i když, kdo by takovou nabídku odmítl?), ale pro začátek bohatě postačí i drobné radosti všedních dní. Například, slyšeli jste už někdy o aromaterapii?

Aromaterapie znamená doslova ‚léčba vůní‘ a dokáže nám za pomoci éterických olejů navodit příjemnou atmosféru, poradí si se stresem a špatnou náladou a zvládne zatočit i s různými zdravotními problémy. Základním kamenem aromaterapeutických směsí bývají různé rostlinné oleje, ke kterým se přidá éterický olej podle toho, jaký máme s výslednou směsí záměr.

K nejoblíbenějším éterickým olejům patří například povzbuzující citrusy, zemité jehličnany a uklidňující levandule.

Výborným pomocníkem při pronikání do tajů aromaterapie může být například aroma flakon značky Eoné, který je k dostání na našem šetrném e-shopu. Dorazí k vám v malém roztomilém balení, díky kterému můžete udělat radost sobě nebo ho klidně darovat někomu blízkému pod stromeček. Aroma flakon obsahuje 10 ml éterického oleje s vůní sladkého pomeranče, který dokáže skvěle provonět jakýkoliv prostor a navodí vám doma příjemnou předvánoční atmosféru. Součástí balení jsou dřevěné tyčinky, díky nimž se dá aroma flakon vystavit na stolek jako příjemná dekorace a také dřevěný uzávěr s víčkem a očkem pro zavěšení, díky čemuž vám může aroma flakon dělat společnost třeba i v autě a zpříjemňovat vám ranní rozvozy opiček do škol a školek.

Tak co, milé opičí maminky, už se vidíte na gauči s knížkou v ruce, obklopená léčivými vůněmi linoucími se z vašeho nového aroma flakonu? Protože přesně to si jako správná opičí maminka rozhodně zasloužíte!

Dejte nám vědět do komentářů, jestli už máte s aromaterapií nějaké zkušenosti a jaká vůně vám dokáže zaručeně zlepšit náladu, budeme se těšit!