Tradiční dřevěné hračky

Chcete se vyhnout pochybným plastovým hračkám, které se mohou snadno rozbít a z jejich zvukových efektů nebudete mít užitek vy ani Váš drobeček? A co takhle vrátit se ke kořenům, k tradičním českým dřevěným hračkám, které Vám jistě schválí i Vaše maminka s tchyní?

Dřevěné hračky jsou příjemným návratem do vlastního dětství – která z nás neměla doma na provázku dřevěného kačera, stavební kostky nebo stylovou dřevěnou autodráhu? A vzpomínáte si na to, jak Vás tyto hračky dokázaly rozveselit, jak jste díky nim uměly zapojit fantazii a jaké krásné hrady a domečky jste s jejich pomocí zvládly postavit?

Nebyla by škoda, ochudit Vaše nejmenší o možnost podobných krásných zážitků?

Nemusíte se bát, že by dřevěné hračky vaše děti nebavily nebo, že jim něco uteče, když jim nepořídíte plastová mluvící zvířátka nebo autíčka na ovládání – dnešní výrobci hraček dokáží vytvořit designové kousky ve nadčasovém minimalistickém stylu vhodné do každého dětského pokojíčku, ale nezaleknou se ani pestrobarevných vzorů, které rozzáří nejedna dětská očka.

V dnešní době ani není neobvyklé, že se maminka rozhodne pro své děťátko pořizovat výhradně dřevěné hračky, na trhu je jich totiž nepřeberné množství. Ve dřevě seženete dětské kuchyňky i s vybavením a potravinami ze dřeva, motorické pomůcky na rozvoj pohybových schopností vašich nejmenší, a dokonce jsou k dostání i celodřevěné plně recyklovatelné panenky pro vaše malé princezny.

Skvělým příkladem může být třeba duhová dřevěná housenka Tea z dílny české firmy Detoa. Tea je vyrobena z kvalitního dřeva a barvy, díky kterým ji jen tak neztratíte ve změti dalších hraček jsou zdravotně nezávadné. Dílky, ze kterých je housenka vyrobena, jsou spojené pružnou gumičkou, díky čemuž je Tea výbornou pomůckou pro trénink jemné motoriky, na které se vyřádí i ty nejvšetečnější malé prstíčky. Dle mého hlavního testera Štěpánka se dá Tea výborně použít jako kousátko při prořezávání prvních zoubků. 😊

Další výhodou dřevěných hraček je jejich šetrnost přírodě a na té nám jako opičím maminkám jistě záleží. Lokálně se dají nakupovat právě i hračky, nejen ovoce a zelenina. 😊

Drobnou vadou na kráse dřevěných hraček může být v některých případech o něco vyšší pořizovací cena v porovnání s podobnými hračkami vyrobenými z plastu. Když si však připomeneme fakt, že dřevěné hračky jen tak něco nezničí a že je po sobě s největší pravděpodobností budou dědit mladší sourozenci nebo děti vašich přátel, šetrnost k přírodě a ve většině případů i bezpečnostní certifikát, vyjde nám z toho, že se nám tato investice rozhodně vyplatí.

Přeci jen – do čeho jiného bychom měli vkládat své peníze než do spokojeného úsměvu našich malých lásek?

A co vy, milé opičí maminky, máte v paměti nějakou svou oblíbenou dřevěnou hračku, se kterou si třeba po letech hraje i vaše miminko? Pochlubte se nám do komentářů, budeme se těšit!