S přechodem na umělé mléko, či při zavádění vody nebo čaje do denní rutiny miminka si jistě nejedna maminka (včetně mě) lámala hlavu s tím, v čem a jak mýt dětské lahvičky tak, aby jejich použití bylo pro jejich drobečky co nejbezpečnější. Komerční mycí prostředky nejsou vhodné ani pro nás dospělé, to jako opičí maminky moc dobře víme, to tedy zavrhneme rovnou. Obyčejné vyvaření, jak nám radí babičky se nám nezdá dostatečně účinné. Existuje na českém trhu vůbec nějaká značka, která nabízí vhodnou alternativu? 

Samozřejmě, že existuje, o čem jiném by pak byl dnešní mlog? 😊

Představte si společnost, která vyrábí ekologické čisticí prostředky pro domácnost, prací prášky pro citlivou (nejen) dětskou pokožku a dokonce se pyšní i dermatologicky testovaným mycím gelem speciálně na dudlíky a dětské nádobí. Společnost, která velmi dbá na životní prostředí, proto je většina použitých surovin v jejich produktech snadno odbouratelných a veškeré obaly jsou plně recyklovatelné. 
Pokud vám záleží na životním prostředí, ale zároveň nechcete slevit ze svých vysokých standardů ohledně úklidu, budou pro vás výrobky české značky Feel Eco to pravé ořechové. 
 
Já osobně tuto značku v naší domácnosti používám už několik let a se všemi produkty jsem byla vždy velmi spokojená. Proto se s příchodem malého opičáka mé Feel Eco portfolio rozšířilo i o produkty určené k péči o naše nejmenší. 
S používáním mycího gelu přímo na lahve a dudlíčky se vždy cítím klidnější – přeci jen savičky a dudlíčky přijdou do přímého kontaktu s pusinkou mého drobka a proto chci mít jistotu, že jsou vždy důkladně umyté a nezůstávají na nich zbytky nevhodných chemických látek. I když co si budeme povídat, ten můj nezbedný opičák je schopný strčit si do pusinky vše od kamínků v pískovišti po psí granule našeho chlupatého miláčka, čímž mou snahu o důkladnou hygienu maličko podkopává. 😊
Dalším příjemným bonusem značky Feel Eco je fakt, že jejich produkty nejsou testovány na zvířatech, neobsahují nebezpečné konzervanty a i když, že jsou neparfemované, dle mého názoru mají jemnou příjemnou vůni a během mytí vám nevysuší kůži na rukou, ba právě naopak. 
Produkty Feel Eco jsou navíc nejen ekologické, ale také ekonomické – díky vysoké koncentraci účinných látek stačí vždy použít pár kapek gelu či malou odměrku prášku a nádobí či prádlo bude i přes to důkladně vyčištěné. A to se nám, maminkám na rodičovské dovolené určitě také zamlouvá. 
Máte už zkušenosti se značkou Feel Eco? Podělte se s námi do komentářů o svůj oblíbený produkt a inspirujte tak i další Monkey Mums, budeme se těšit!