Mezinárodní den matek je určitě známější, nicméně na tatínky bychom zapomínat určitě neměli. Kromě tohoto dne, bychom je měli často chválit a obdivovat za to, jak jsou skvělí manželé, partneři a tátové, protože oni to zkrátka potřebují od nás slyšet. Kdy se tedy slaví den otců a čím tatínka obdarovat?

Kdy se slaví Den otců

Pro většinu zemí připadá Den otců na třetí červnovou neděli, nicméně je spousta zemí, kde to mají jinak. Například v sousedním Německu je to 40 dnů po Velikonocích, ve Finsku druhou neděli v listopadu a v Rusku 23.února. V České republice se slaví třetí červnovou neděli a letos tento den připadá na 19.6.2022.

Proč se slaví Den otců

Význam je velmi prostý. Jelikož se slaví Den matek, pak se slaví i Den otců. O tento den projevila zájem Američanka Sonora Smart Doddová, protože chtěla vzdát úctu svému ovdovělému otci, který se sám staral o její čtyři sourozence. Bylo to roku 1910. Následující roky se na tento den zapomnělo, až se opět paní Sonora ozvala a roku 1966 byl Den otců prohlášen přímo prezidentem Johnsonem za oficiální den.

Čím obdarovat tatínky

Vlastnoručně vyrobený dárek či přáníčko potěší nejednoho tatínka. Jistě bude nadšený i z rodinného výletu, při kterém stráví čas s celou rodinou či snídaní do postele. Pokud má rád tatínek spíše hmotné dárky, pak nešlápnete vedle, když ho obdarujete nějakou voňavkou, pivem z minipivovaru, kvalitní kávou či klobáskou od místního farmáře. Fantazii se meze nekladou.

Nezapomeňte tedy již tuto neděli 19.června na svého tatínka. Ať už mu dáte jen pusu a řeknete mu, jak moc ho máte rádi či mu něco koupíte, jsme si jistí, že bude naměkko a štěstím bez sebe, že má tak skvělé děti.