Vesmírný materiál, ale proč vlastně? Je to totiž materiál, který byl původně vyvinut pro NASA. Astronauti potřebují materiál, který se přizpůsobí teplotě pokožky. Takový materiál, díky kterému se méně budou přehřívat, méně potit, méně ochlazovat. Takový materiál, který je schopen aktivně regulovat teplotu.
Tyto parametry přesně Outlast® splňuje. Jedná se totiž o speciální mikrokapsle Thermocules™, které jsou zapuštěné do látky. Úplně jednoduše: mikrokapsle = malinké kuličky zapuštěné na vláknech textilie. Tyto mikrokapsle jsou z PCM (phase change materials). Jedná se o typ materiálu, který se mění na základě teplotních změn organismu nebo teplotních změn okolního prostředí. Více o Outlast® se můžete dočíst na oficiálních stránkách materiálu.
 
V praxi to tedy funguje tak, že textilie, která je obohacená o Outlast®, dokáže aktivně regulovat teplotu. Ve chvíli, kdy se pokožka přehřívá, dojde k příjmu tepla textilie a tím se pokožka ochladí. V případě, že se naopak pokožka ochlazuje, začne se uložené teplo z textilie obohacené o Outlast® uvolňovat zpět, a proto dojde k zahřátí organismu.
 
Zkrátka a dobře je to prostě úžasný materiál, díky kterému našim dětem ani nám nemůže být zima a nebo vedro, pokud ho máme na sobě! ? Pokud uvažuješ o koupi oblečení s tím úžasným materiálem Outlast®, určitě doporučuji koupit nejméně spodní oblečení, tj. oblečení, které bude přímo na pokožce. Tak, aby materiál mohl krásně reagovat na organismus toho, kdo má oblečení na sobě, ať už chceš oblečení koupit svým malým a nebo sobě. ? Moc fajn jsou třeba dětské punčocháčky a bodýčka, které bývají spodní vrstou pod mikinky, když jdeme na procházku. Teploty jsou chladnější, a proto je na čase šáhnout i po čepičkách, rukavicích nebo třeba capáčcích.
 
Úplně super jsou i spací pytle s vesmírným materiálem Outlast®. Naše mrně má tendence se v noci zpotit a z toho nastydnout, protože radši spíme v chladnějším prostředí. Ale ve spacáčku, který je obohacen o Outlast®, se to stát nemůže. ? A protože ty tendence k tomu zpotit se má naše prďole po mně, mohu doporučit i výborné dámské noční košile.
 
Prostě jakýkoli kus oblečení obohacený o Outlast®, kterým rozmnožíš šatník Tvého dítěte a nebo Tvůj šatník, Tě obohatí o komfort i v nekomfortních teplotních podmínkách. :-)