Vážení zákazníci, vzhledem k předvánoční sezóně může docházet ke zpoždění v expedici i doručení Vašich objednávek.

Prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení. Tým Monkey Mum.

Ať už se miminko narodí v létě, nebo zimě, nosíte-li své miminko v šátku či nosítku, jednou se tak jako tak dostanete do okamžiku, kdy si musíte koupit nějaké nosicí oblečení. Protože oblékat miminko od malička do mnoha vrstev nebo kombinézy prostě nejde. A pokud je žena zvyklá svou ratolest v šátku, nebo nosítku kojit, pak jsou další vrstvy na miminku nemyslitelné a nosicí oblečení je nutností.

Když je miminko menší, maminka ho nosí vepředu na bříšku. A proto se spousta žen rozhodne koupit nosící oblečení pouze pro přední nošení. Jenže miminko přibírá na váze a maminka časem zjistí, že chce-li své miminko nadále nosit, musí ho nosit na zádech, protože na břiše je to už náročné. Na krátké nošení možná, ale delší časové intervaly jsou s větším miminkem, nebo batoletem rozhodně lepší na zádech. I když máte šátek pevně a dobře uvázán, nosítko seřízené tak, aby ergonomicky sedělo nositeli o nošenému, člověku se lépe ponese větší zátěž na zádech, než na břiše.

Až si budete kupovat nosící oblečení, doporučuji proto ohlídnout se rovnou po oblečení, u kterého můžete mít své děťátko jak na břiše, tak na zádech. Úplně super jsou fleecovky. Mikiny, které zahřejou miminko i maminku. Rozhodně nesmí chybět ani nepromokavá bunda! Můžete si vybrat softshelku ze čtyř barev, to je moc fajn. Bundy (i mikiny) se navíc dají nosit i bez vsadky (tudíž bez prťouse) a lichotí i kypřejším tvarům. Navíc mají v pase gumičku, která se dá stáhnout, a tak člověk nevypadá jak v pytli, ale krásně mu jdou vidět linie těla.

My bez bundy nedáme ani ránu! Díky ní vycházíme s prckem ven i za deště (protože i prtě má kapucku ?). Není přece špatné počasí, jen špatné oblečení! A to se o nosících mikinách a bundách od Jožánka rozhodně říct nedá.