Proč vlastně slavíme Den Země a jak vznikl? Cílem je upozornit na různé ekologické hrozby, dělá osvětu ohledně recyklace, upcyklace a udržitelného života.  Vznikl v USA, kdy v roce 1970 demonstrovali na podporu přijetí zákonů o ochraně životního prostředí. Dnes se slaví téměř na celém světě. Už v dětském věku chceme podporovat vztah k přírodě a z něj plynoucí ochranu životního prostředí.  Poroto Vám přinášíme 4 tipy, které můžete s dětmi vyzkoušet.

Jarní hledačka

V příloze si můžete stáhnout jarní hledačku. Ozvláštníte si díky ní procházku, a ještě naučíte svou malou opičku vnímat přírodu. Můžete se o každé „položce z hledačky“ pobavit.

-> domácí x divoké
-> čím je nám přínosné
-> jaké má místo v přírodě

Pozorujte klíčení

Možná jste si o Velikonocích zaseli osení a možná taky ne. V tom případě je čas to napravit. Vezměte si s dětmi misku, dejte tam kousek vaty a trochu vody. Přidejte semínka (osení, řeřicha) nebo fazolku. Dejte za okno a každý den s dětmi sledujte, co se děje. Foťte si to a pak si udělejte časovou osu (v PC, tabletu nebo z vytištěných fotek). 

Vyrobte si něco z odpadu

Vezměte věc, kterou byste hodili do koše a vyrobte si něco užitečného. Naprostým evergreenem je rulička od toaletního papíru. Další skvělá věc na tvoření je plastová lahev. Vhod přijdou i staré látky nebo klubíčka. A co z toho? Z ruliček třeba stojánek na tužky, z látek a klubíček dotekovou knihu. (Ukázku jajdete níže v galerii).

Ukliďte veřejný prostor

Bohužel, stále se mezi námi najdou lidé, kteří odhazují odpadky v parku, v lese nebo na autobusové zastávce. Ukažme dětem, že takto ne. Vezměte si na procházku nejenom naši hledačku, ale i pytel a vysbírejte s dětmi věci, co do přírody nepatří.