Navštivte nás v pražských Vršovicích - Pod Stupni 1567/11. Při nákupu přímo na showroomu (bez předchozí objednávky online) dostanete slevu 5 % na váš nákup. Těšíme se, Monkey Mum. 

Mohu zábrany použít na postel o délce 220 cm?

Ano, zábrany můžete instalovat na postel o větší délce, než je 200 cm. Při použití jedné zábrany však bude po straně vždy 5 cm mezera, při použití více zábran bude na jedné straně mezera 20 cm.


Jak se dostanu z/do postele? Je nutné zábranu přelézat?

Zábrana je stahovací – není tedy nutné ji přelézat. Stačí odemknout bezpečnostní zámek (udělaný tak, aby si jej nemohlo odemknout samo dítě) a zábranu stáhnout dolů. Stahuje se pouze plachta až do rovně matrace, bočnice zábrany zůstávají nahoře.


Je sama o sobě stabilní i pouze jedna zábrana?

Ano, i jedna zábrana je stabilní, avšak pro větší pevnost a stabilitu zábran výrobce doporučuje použití 2 ks a více.  


Jaká je výška zábrany při jejím úplném stažení dolů? Dá se srolovat například jen na 5 cm, a nebo zůstane ve výšce 20 cm?

Při stažení zábrany dolů je plachta stažena až na úroveň matrace. Tedy, při vylézání či vlézání do postele není nutné překonávat žádnou "překážku". Jedná se cca o 2 - 3 cm vyvýšení nad roštem postele.


Je možné dát Vaše zábrany na postel mez roštu a matrace – tzv. válendu?

Bohužel, vzhledem k tomu, že „nohy“ zábrany se pokládají na rošt postele a jsou zatíženy matrací, není možné je instalovat na postel bez roštu a matrace.  


Lze zábrany instalovat na postel s úložným prostorem?

Ano, je možné je nainstalovat na postel s úložným prostorem. Avšak, pokud bude třeba se do úložného prostoru dostat (a tedy nadzvednout celý rošt postele), bude nutné zábranu sundat a následně opět nandat.  


Máme zkosený strop v půdním bytě, bude možné vložit zábranu na postel, kde v nejnižším začíná strop v 70 cm?

Výška samotné zábrany je 80 – 95 cm. Nelze ji udělat nižší nebo vyšší. Pokud tedy máte strop ve výšce 70 cm nad zemí, není možné zde zábranu instalovat.