Změnilo se to s úžasnou knihou Mámě (Písaříková, Schreireová), kde je krásně popsáno proč nedávat malým dětem pevné boty. Hmmm, a tak mi toho dne docvaklo, že pevná bota asi nebude to pravé "ono". Začala jsem tedy mrkat po barefoot botách. Cena monstrozní, co vám budu povídat. A co je na nich vlastně tak úžasného? Barefoot boty mají tenkou podrážku, takže doslova cítíte půdu pod nohama. Podrážka je superměkká - imituje chůzi na boso. A ještě ke všemu je bota vpředu rozšířená, takže při došlapu vaši nohu nešrotuje, ale dá chodilu prostor se pořádaně parádně roplácnout.
 
Fajn, tak mám nohu volnou...no a co. Jde ale i o další věci. Do chodidel vstupují akupunkční (nebo akupunkturní - co já vím :)) body z celého tělo. Nebo naopak, body z chodidel vedou do celého těla. Je to tedy tak, že pokud chodím bos/a, popř. v barefoot botách, pak zažívám nikdy nekončící masáž nohou a tedy celého těla! Posiluju svaly na chodidlech a udržuji tak svou nohu zdravou. Posiluji svou klenbu a nepodpírám!
 
A z mého pohledu? S rodinkou jsme se na pár měsíců potřebovali přestěhovat do pronájmu. Přestěhování se ale protáhlo o pár měsíců a já s sebou neměla žádné letní věcí. Balerýnky, žabky, sandály, nic...takže jsem v létě začala chodit bosa. Bylo to naprosto naprosto úžasné, že vlastně ani nevím jak to popsat. Strašně, uplně strašně příjemné až do chvíle, kdy už to na mě bylo moc. Kamínky, jehlice od smrků, rozpálený asfalt. Takže jsem hledala a hledala, barefoot boty mi přišli dost drahé...až jsem to našla. PONOŽKOBOTY SKINNERS. Hned jsem věděla, že to je to ono, Nemohla jsem se dočkat až mi dorazí a když dorazili, tak jsem si je hned nasadila a šla ven. A co je na nich tak super? Nejsou těžké. Jsou to vlastně ponožky, takže si je natáhnu a prostě jdu. Přijdu si dokonce jak v ponožkách. Takže jsem všude jako doma :) A ten pocit... Cítím kamínky a kořeny, ale ne tak, aby mě to bolelo do nohou. Co krok, to masáž! Je to prostě úžasné. Je to jako bych měla mít s každým krokem orgasmus. Jako bych zrovna pila hořkou čokoládu... A když jdu večer spát, cítím nějaké malé svalíky v chodidle. Něco, co jsem tam ještě nikdy necítila - cítím. A to znamená, že moje nohy snad opět fungujou tak jak maj.
 
Se Skinnerskama se dá jít dokonce i do vody, takže už jsem s nima byla i v rybníce, byla jsem běhat, chodím v nich na procházky i do města. Když jedeme na výlet a potřebuju mít pohory, tak si ty lehoulinké skinnersky šoupnu do batohu a večer si je nandám na nohy. Jsou prostě boží a já už nenosím téměř žádné jiné boty :D
 
Co víc říct, prostě doporučuju všem zažít ten pocit chodidlové svobody!